DENTAL İMPLANT DOĞAL DİŞİN YERİNİ ALABİLİR Mİ?

Diş çekimi yapıldıktan sonra oluşan boşluktan kaynaklı kemik erimesi, çökme, yemek yemede problem gibi sorunlar baş göstermeye başlar. Tek taraflı yemek yenildiği için eklemde ağrı meydana gelir. Aynı zamanda çökme oluşacağı için de yaşlı bir ifadeye sebebiyet verir.

Diş çekildikten sonra kemik çok çabuk erimeye başlar. Bu sebeple diş çekiminden hemen sonra dental implant yerleştirilmelidir. İmplant diş, görüntü ve his olarak doğal dişe çok yakındır. Rahatlıkla yemek yiyebilir ve estetik açıdan da özgürce gülümseyebilirsiniz.

İmplant diş tedavisi konfor açısından en ideal tedavi yöntemidir.

İMPLANT DİŞ TEDAVİSİNİN FAYDALARI NELERDİR?

İmplant diş, yapay diş kökü yerine aldığı için çene kemiğini korur böylece yüzün doğal halini de korumuş olur. İmplant diş tedavisi aynı zamanda komşu dişlerin de kesilmesine engel olur.

İmplant diş, tam dişsiz ağızlarda kullanılan total protezlerin kullanımında yaşanan vuruktan kaynaklı ağrı, kolay çiğneyememe veya protezin ağız içinde kemik kaybından dolayı sabit duramamasını da engellemiş oluyor.

İMPLANT DİŞ TEDAVİ ÖNCESİ YAPILMASI GEREKENLER

Kendi doğal dişlerimiz düzenli fırçalama yapılamasa bile bu durumu bir nebze tolere edebilir. Fakat dental implantlar en ufak bakımsızlıkta plak birikiminden kaynaklı iltihaplanmalara sebebiyet verebilir. Hastalarımızın düzenli diş fırçalama ve diş ipi kullanım alışkanlığını edinmiş olmalı. 6 ayda bir hekim kontrolünü ihmal etmemelidir ki ağız içinde herhangi bir dişin iltihaplanması implantın da zarar görmesine ve kaybına sebebiyet vermesin.

Hakkımızda

1983 yılından beri hedefimiz, sadece hastalarımızın gülüşlerini güzelleştirmektir.

Neden Biz?

İstanbul Dentestetik implant ve estetik tedavi prosedürlerini en kaliteli malzemeler ve yeni teknolojik ekipmanlar ile uygulamaktadır.

Bizi Takip Edin.

İstanbul Dentestetik  kampanyalarından haber almak için lütfen bizi takip ediniz.

İstanbul Dentestetik  © {2020}. Tüm Hakları Saklıdır.

Yazışmaya Başla
Merhaba