Aligner olarak isimlendiren bu sistem, bozuk ve çapraşık diş pozisyonlarının, ideal pozisyonlara gelmesi için geliştirilen estetik tedavi yöntemidir. Yetişkin hastalar için braketlere alternatif olarak kullanılan bu akıllı plaklar kişiye özel olarak üretilir. Dişlerdeki bozukluk ve avi sistemleri içerisinde en az belli olan ve en konforlu tedavidir. Halk arasında “telsiz ortodontik tedavi” olarak da bilinen bu tedavide, metal teller veya braketler yoktur, bu nedenle ağız iritasyonları oluşmaz ve kullanımı oldukça rahattır. Çapraşıklığın şiddetine göre farklı sayıda yapılan plaklar; hastalar tarafından ortalama 2 haftada bir değiştirilerek takılır.

Hasta ağızından ölçü alınır, alınan ölçüler taranarak bilgisayar ortamına aktarılır. Özel program ve uzman hekimler gözetimi altında dişlerin tahmini hareketleri saptanır ve kişiye özel plak üretimi yapılır. Gelen plaklar hastalar tarafından belirlenen süre boyunca sırası ile takılır. Bu sayede dişler yer değiştirir, çapraşıklık ve bozukluklar düzelir. Bazı şeffaf plak tedavi yöntemlerinde, özel ayarlanmış programlar vasıtası ile hasta dijital ortamda çapraşık dişler adım adım nasıl düzeleceğini görebilmektedir.

ŞEFFAF PLAĞIN KULLANIMI

Hastanın her bir plağı günde en az 20 saat takması öneriliyor. Yalnızca yemek yerken çıkarılan plaklar, uyku da dahi hep ağızda olmalı. Bazı özel gün ve davetlerde de birkaç saatliğine çıkarılabilir olması sosyal yaşam bakımından da bu plakların hastaya sağladığı en büyük avantajlar arasında. Plağın ağızda olduğu esnada normal sıcaklıkta ve soğuk içeceklerin içilmesinde herhangi bir sakınca görülmezken, çay gibi sıcak içecekler için plağın çıkarılmasını öneriyoruz.

ŞEFFAF PLAK TEDAVİSİNİN AVANTAJLARI 

Plağın çıkarılabilir olması hastanın düzenli olarak fırçalama ve diş ipi kullanımıyla dişlerini ve dişetlerini sağlıklı tutabilmesine olanak sağlar.

Özel bir program ya da davette birkaç saatliğine çıkarabilme şansından dolayı sosyal yaşamınızı da olumsuz etkilemeyecektir.

Aligner neredeyse görünmez olduğu için tedavi sürecince kimse bunu fark etmez.

Sabit braketli ortodontik tedavinin aksine yemek yerken plağınızı çıkartabilirsiniz.

Yine aynı özellikten dolayı sabit ortodontik tedavidekinin aksine istediğinizi yiyip içebilirsiniz.

Dijital olarak tasarlanan ve 3D yazıcılar ile üretilen apareyler, diş teli ile yapılan tedaviye göre yaklaşık %35 tedavi süresini kısaltır.

ORTODONTİ YERİNE DİĞER TEDAVİ SEÇENEKLERİ OLABİLİR Mİ?

Günümüzde herkes düzgün dizilimli dişlere ve güzel bir gülüşe sahip olmak adına birçok tedavi seçeneğine yönleniyor. Kimisi beyazlatma, bonding sistemleri gibi estetik diş hekimliği tedavilerine yönlenirken; kimileri problemlerini bunlarla çözemediği için protetik tedavilere yönleniyor. Çapraşık ve dizilimi bozuk olan dişleri düzeltmek için en doğru ve koruyucu tedavi seçeneği Ortodonti Tedavisidir. Dişler yoğun tedavi görmüş ya da travmalı ise diğer tedavi seçekleri de düşünülebilir. Çoğu zaman hastalarımızda önce ortodontik tedavi, daha sonrasında implant diş tedavisi ve protetik tedavi uygulamalarını yapıyoruz. Yani daha estetik sonuçlar elde etmek için diş hekimliğinin birkaç alanı ile birlikte çalışıyoruz. Özetle estetik bir gülüşe sahip olabilmek için kısa zamanda cevap alalım düşüncesi ile ortodontik tedaviyi ikinci plana atmak çok da doğru değil. Durum ve şartların elvermediği koşullarda tercih edilebilir olsa dahi. Önceliğiniz ağız sağlığınız ve bakımı olsun, gerçek estetik temiz ve bakımlı bir ağıza sahip olmaktır. Üzerine sahip olduğunuz her şey sizin için artı bir şanstır.

Hakkımızda

1983 yılından beri hedefimiz, sadece hastalarımızın gülüşlerini güzelleştirmektir.

Neden Biz?

İstanbul Dentestetik implant ve estetik tedavi prosedürlerini en kaliteli malzemeler ve yeni teknolojik ekipmanlar ile uygulamaktadır.

Bizi Takip Edin.

İstanbul Dentestetik  kampanyalarından haber almak için lütfen bizi takip ediniz.

İstanbul Dentestetik  © {2020}. Tüm Hakları Saklıdır.

Yazışmaya Başla
Merhaba