Hafta İçi: 09.00 - 20.00
Cumartesi: 09.00 - 18.00

implant, cerrahi kılavuz, dikişsiz implant tekniği

Dental Tomografi ile elde edilen görüntüler bilgisayar ortamında robotik çene görüntüleri haline dönüştürülür. Robotik çene görüntüsü üzerinde sanal implant uygulaması gerçekleştirilir. Sanal olarak yerleştirilen implantların hasta ağzına yansıtılabilmesi için kişiye özel implant kılavuzu hazırlanır. Hazırlanmış olan cerrahi kılavuzlar yardımıyla implantların ideal pozisyon ve açıda yerleştirilmesi mümkün olur.

İmplantların ideal pozisyonda yerleştirilmesinin önemi, protezlerin yapımı esnasında ortaya çıkar. Hastalar kliniğimize sağlıklı dişlerle çiğneme yapabilmek ve gülümseyebilmek için gelirler. Bunun sağlanabilmesi için çene kemiği içine yerleştirilen implantların pozisyonları ideal bir protez yapımı için çok önemlidir. Ancak doğru pozisyon ve açıda yerleştirilmiş implant üzerine çiğneme fonksiyonunu ve estetiği tam olarak iade edebilen protezler yapılabilir. Bu sayede sağlıklı dişeti ile bütünleşmiş, doğal görünümlü protezlere ulaşılabilir.

Cerrahi kılavuz ile implantların doğru pozisyonda yerleştirilmesinin yanı sıra cerrahi işlemin dikişsiz olarak yapılabilmesini de sağlar. Bu teknikle cerrahi işlem süresi minimuma iner ve cerrahi sonrası dişeti iyileşmesi çok kısa sürede gerçekleşir. Aynı zamanda çoklu implant uygulamaları tek seansta yapılabilir.

Alt-üst çene tümden dişsiz ağızlarda bile minimum 14 adet implant yerleştirilmesine rağmen operasyon sonrası görülebilen yüzde şişlik, ağrı oluşmaz. Hasta bir sonraki gün normal hayatına geri döner.

CERRAHİ KILAVUZLU İMPLANT DİŞ TEDAVİSİNİN AVANTAJLARI

Dikişsiz olması,

Operasyon sonrası iyileşmenin daha süratli olması,

Operasyon sonrası hasta konforunun yüksek olması,

Aynı seansta çok sayıda implantın uygulanabilmesi,

Sağlıklı dişeti ile bütünleşmiş, doğal görünümlü protezlere ulaşılabilmesi olarak sıralanabilir.

 

Sağlıklı ve Estetik bir Gülüş için, Gülüşünüzü Yeniden Tasarlıyoruz

İletişim