Hafta İçi: 09.00 - 20.00
Cumartesi: 09.00 - 18.00

Dijital Anestezi Nedir?

Diş Hekimine giderken çoğumuzun korkusu iğne..!

Hem yetişkinler hem çocuklar iğne fobisi nedeniyle ağız sağlıklarını ihmal edebiliyorlar.Bu sorunun artık çözümü var '' Dijital Anestezi''..

Dijital anestezinin eski iğne yöntemlerinden ayıran en büyük özelliği ağrı oluşturmaması.Dijital anestezi uçları milimetrik inceliktedir. Anestezik sıvı dokuya verilirken doku basıncına göre verilmektedir bu sayede anestezinin vermiş olduğu basınç ile oluşan ağrı hissi azalarak ortadan kalkmaktadır.

Dijital anestezi sayesinde hem hastalarımızın hem hekimlerimizin daha konforlu ve rahat bir tedavi süreci geçirdiklerini, iğne korkusu nedeniyle diş hekimi randevusunu erteleyenlerin artık gönül rahatlığıyla diş hekimi koltuğuna oturduklarını söyleyebiliriz.

Dijital Anestezinin Avantajları Nelerdir?

Dijital anestezi yönteminin kullanılarak yapılan tedaviler hem hasta hem hekim açısından avantajlıdır.

Özellikle küçük yaştaki çocuk hastaların diş tedavilerinde Dijital Anestezi avantajı ile çocukların iğne korkuları olmadan anestezileri yapılmakta aynı zamanda kaliteli ve başarılı diş tedavi süreci geçirmektedirler.

Dijital anestezinin diğer anestezilere göre uyuşukluk süreci hemen hemen aynıdır.

Dijital anestezi, Pedodonti-Endodonti-Ortodonti-Periodontoloji-İmplantoloji gibi Cerrahi İşlemlerde normal anestezinin uygulanacağı tüm diş hekimi tedavilerinde uygulanabilir

Dijital Anestezi sayesinde geleceğimizin Değerli Nesli olan Çocuklarımız hayatları boyunca Diş Hekim Korkuları olmadan sağlıklı bir Ağız sağlığının ilk temellerini atmış olacaklardır.

MELEK MİZİKOĞLU

Sağlıklı ve Estetik bir Gülüş için, Gülüşünüzü Yeniden Tasarlıyoruz

İletişim