Hafta İçi: 09.00 - 20.00
Cumartesi: 09.00 - 18.00

lamine diş, lamine diş kaplama, estetik diş hekimliği, gülüş tasarımı,

LAMİNA DİŞ NEDİR?

Lamine diş, diş estetiğini olumsuz yönde etkileyen diş yapısının mükemmel görünümünü sağlamak için uygulanan estetik bir tedavi yöntemidir. Temel olarak ön diş bozukluklarda uygulanır. Lamine diş kaplama ince yaprak şeklinde takma tırnağı da andıran seramiklerin dişlerin az miktarda aşındırılıp diş yüzeyine hassasiyetle hazırlanıp özel bir yapıştırıcıyla yapıştırılır. Porselenden yapılan bu kaplamalar ince ve yarı geçirgen bir tabakadır. 

Lamine diş kaplamaestetik diş hekimliğinin önemli bir parçasıdır. Gülüş tasarımı yaparken kişinin yüz şekline, ağız yapısına, diş dizilimine ve gülüş şekline bakılarak bütünsel bir tedavi uygulaması çıkarılır. Lamine dişler iyi bir bakım ile uzun yıllar kullanılabilinir. Porselen kalitesinden dolayı lekelenmeye ve aşınmalara karşı dayanıklıdır. Ön dişler ile sert gıdalar ısırılmadığı veya tırnak yemek gibi alışkanlıklarımız olmadığı taktirde dayanıklılığını korur.

LAMİNE DİŞ KAPLAMALARIN UYGULANDIĞI ALANLAR

Diş renklenmelerinde,

Hasarlı, kırık veya aşınmış dişlerde,

Renk kaybına uğramış ve zaman aşımına uğramış eski dolgularda,

Diş çapraşıklıklarında,

Ayrık dişlerde, uygulama yapılabilinir.

LAMİNE DİŞ TEDAVİ SÜRESİ NEDİR?

Öncelikle hastamızın teşhis ve tedavi planlaması yapılır. Hastamız ile tedavi konusunda mutabık kalındığı anda, uygulama yapılacak diş yüzeyleri hafif olarak aşındırma yapılır ve ölçüleri alınır. Ölçü bilgisayar ortamında hazırlandıktan 3 gün sonra hastamıza daimi olarak lamine kaplamaları yapıştırılır.

PORSELEN LAMİNE DİŞLERİN AVANTAJLARI NELERDİR?

Diş yüzeyinde yapılan ufak bir aşındırma ( her diş yapısında gerekmiyebilir ) ile doğal ve estetik bir gülüşe sahip olunması,

Tedavi süresinin kısa olması,

Doğru bir tedavi planlaması yapıldığı taktirde kişinin yüz tipine uyumlandırılarak karşı tarafın hemen fark edilememesi,

Işık geçirgenliğine sahip bir porselen olduğu için doğal dişlerden ayırt edilmemesi,

Lamine diş yüzeyine yapılan makyaj ve cila neticesinde diş taşı oluşumunun en aza indirilmiş olunması,

Sigara, çay ve kahve gibi renkli içecek ve gıdalar da renk değişikliğine sebep olmaması.

 

Sağlıklı ve Estetik bir Gülüş için, Gülüşünüzü Yeniden Tasarlıyoruz

İletişim