Hafta İçi: 09.00 - 20.00
Cumartesi: 09.00 - 18.00

lazer destekli implant tedavisi,

İMPLANT DİŞ TEDAVİSİNDE LAZER DESTEĞİNİN AVANTAJLARI

Hastalarımızın en çok korktuğu, en çok da ihtiyaç duyduğu tedavilerden biridir implant!!

Günümüzde her geçen gün gelişen teknikler sayesinde en zor cerrahi işlemleri dahi kolay hale getirebildi. Özellikle diş hekimliğinde kullanılan lazerli dişeti estetiğinden, kanamaların giderilmesine kadar, implant öncesi ve sonrası, hem kemikte hem de yumuşak dokuda düzenlemeler yapacak kadar bir çok alanda kullanabiliyoruz. Bu da işlemlerin hastalar tarafından daha kabul edilebilir, zahmetsiz ve daha kısa sürede yapılmasına olanak sağlıyoruz.

Lazer destekli implant yapılacak alanda kemik dokusuna zarar vermeden, istenilmeyen yabancı dokuların güvenilir bir şekilde uzaklaştırılmasını sağlamaktadır. Bu sayede çekim sonrasında dahi iyileşmeyi uzun süre beklemeden, güvenli bir şekilde implant uygulamaları yapılabilir. Operasyon sonrası oluşabilecek ağrı ve şişliği de minimuma indirerek hızlı iyileşmeyi destekler.

Lazer destekli implant uygulaması öncesinde, hastadan tomografi alınarak implantın yerleştirileceği kemik dokusunun genişliği ve derinliği hakkında detaylı ölçümler yapılır. Bu uygulamada, diş etinin sadece implant uygulanacak bölgesi lazer kullanarak açılır. Kemik dokusuna ulaşıldıktan sonra burada implant çapında bir frez açılır, açılan freze implant yerleştirilir.

Lazer destekli implant uygulaması sonrasında yine lazer biostimulasyon uygulaması yapılarak, operasyon sonrası oluşabilecek ağrı ortadan kaldırılır ve doku iyileşmesi hızlandırılır.

Dünya çapında uygulanan lazer destekli implant uygulaması yöntemleri sayesinde operasyon sonrası açıkta yara yeri kalmadığından operasyon yapılan bölge daha çabuk iyileşmekte ve dikiş olmadığından yemek artıklarının birikmesi önlenerek, operasyon sonrası diş kullanımı kolay hale gelmektedir.

Özellikle tek diş eksikliklerinde lazer destekli implant  tedavisi ile uygun kemik bulunduğunda implant hemen uygulanarak, implant üzerine iki saat gibi kısa bir zamanda daimi diş takılarak hastanın konforunu da sağlanmış olunur.

AVANTAJLARI;

Uygulama süresi çok kısadır,

Operasyonda yanlızca implantın yerleştireleceği alanda kesi yapıldığı için iyileşme süresi kısa ve hızlıdır,

Kemik dokusu yapılmada uygulanan bir operasyondur,

Dikişsiz bir işlem olduğu için iyileşme hızlı olur.

 

 

Sağlıklı ve Estetik bir Gülüş için, Gülüşünüzü Yeniden Tasarlıyoruz

İletişim